Jantar

Jantar

Jantar to przepiękna miejscowość malowniczo usytuowana na Mierzei Wiślanej nad polskim morzem, a zarazem świetne miejsce noclegowe i wypoczynkowe. Od zarania dziejów największym jej skarbem był bursztyn obficie tu występujący. Jantar w tłumaczeniu to właśnie bursztyn. Od kilkunastu lat w sezonie letnim odbywają się tu Mistrzostwa Świata w Poławianiu Bursztynu - wielka impreza o zasięgu międzynarodowym.
Jantar to przede wszystkim piękne, czyste, długie plaże, nasycone jodem powietrze, wspaniałe sosnowe lasy, cisza, spokój - ulubione miejsce wypoczynku wielu rodzin z dziećmi. 

Jantar jako miejsce wypadowe

Jantar to wspaniałe miejsce wypadowe do wycieczek turystyczno-krajoznawczych po okolicy.
Gdańsk - oddalony zaledwie o 28 km (tresa turystyczna promem przez Wisłę, bądź 40 km przez most w Kiezmarku. Wszystkich atrakcji turystycznych Gdańska nie sposób wymienić: zabytkowe stare miasto, liczne muzea, koncerty, Jarmark Dominikański i wiele, wiele innych.

Malbork - oddalony o 46 km. Polecamy odwiedzić nie tylko ze względu na Muzeum Zamkowe wpisane do listy zabytków UNESCO, ale również ze względu na Park Ruchomych Dinozaurów - wspaniałe miejsce rozrywki dla dzieci. Obok dla chętnych przygód znajduje się Jumpy Park Linowy.

Elbląg - oddalony o 45 km ze wspaniale odrestaurowaną starówką, bogatymi zbiorami w Muzeum Archeologicznym w Elblągu, zabytkowym, górującym nad miastem kościołem Świętego Mikołaja z tarasem widokowym. Z nabrzeża w Elblągu odpływają statki białej floty na zabytkowe Pochylnie.

Krynica Morska - oddalona o 40 km. Znajduje się tu Latarnia Morska z której rozciąga się przepiękny widok na Zalew Wiślany i Morze Bałtyckie. Z przystani nad zalewem odpływają statki białej floty do Fromborka.